1/2

Przyjechali na maturę ciągnikami rolniczymi!

Napisał  Maj 10, 2018

Trzech maturzystów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie, pow. nidzicki), przyjechało na egzamin z rozszerzonej matematyki ciągnikami rolniczymi marki New Holland i John Deere.

Celem tego nietypowego „wjazdu” na maturę była chęć wzbudzenia zainteresowania oraz zapisanie się w pamięci na wiele lat.
Egzaminy maturalne to bardzo stresujące przeżycie
. Filip Finkieklan powiedział nam, że wpadł na ten oryginalny pomysł, aby rozluźnić sytuację i rozśmieszyć pozostałych maturzystów w tym tak ważnym dla Nich dniu.

Początkowo, plan jaki sobie założył miał wykonać sam, ale gdy Jego koledzy – Piotr i Aleksander, usłyszeli o zamiarach, dołączyli do inicjatywy Filipa.

Rodzice maturzystów na co dzień prowadzą gospodarstwa rolne, zatem jazda ciągnikami nie jest im obca. Przyznali również, że podzielili się pomysłem ze swoimi rodzicami i kolegami z klasy, natomiast dla większości uczniów ze szkoły była to niespodzianka.

Chłopacy osiągnęli swój zamierzony cel – rozbawili pozostałych maturzystów i nauczycieli :) Filip zapytany przez nas o samą maturę, powiedział, że do tej pory było łatwo, ale „ta matematyka to było przegięcie”.

(rw) Anna Kamińska

reklama reklama reklama reklama reklama