Łańcut: zderzenie ciągnika rolniczego z radiowozem fot. KPP Łańcut

Łańcut: zderzenie ciągnika rolniczego z radiowozem

Napisał  Maj 17, 2018

Późnym wieczorem 14 maja w miejscowości Albigowa doszło do wypadku z udziałem oznakowanego radiowozu i ciągnika rolniczego. Cztery osoby poszkodowane w wypadku trafiły do szpitala. Obrażenia nie zagrażają ich życiu.

 Dwóch policjantów jechało wraz z psem służbowym około godziny 21.00 oznakowanym radiowozem marki Fiat Ducato drogą powiatową w Albigowej na interwencję do miejscowości Markowa. Interwencja dotyczyła informacji o zagrożeniu życia, radiowóz jechał z użyciem syngałów świetlnych i dźwiękowych.

W tym samym kierunku ciągnikiem rolniczym marki Zetor jechał 28-letni mieszkaniec mieszkaniec Markowej wraz z 16-letnim pasażerem. Policjanci nadjeżdżający za traktorem rozpoczęli manewr wyprzedzania, niestety w tym samym momencie kierujący Zetorem skręcił w lewo.

Efektem zderzenia był wywrócony na bok ciągnik i wgnieciony przód radiowozu. Wszyscy czterej uczestnicy wypadku trafili do szpitala.

Policjanci z obrażeniami nie zagrażającymi ich życiu pozostali w szpitalu, natomiast kierujący ciągnikiem wraz z 16-letnim pasażerem doznali lekkich obrażeń i po badaniach wrócili do domu. Ranny został również piąty uczestnik wypadku, czyli policyjny pies, ktrego opatrzył weterynarz.

Żaden z uczestników zdarzenia nie był pod wpływem alkoholu. Prokuratura prowadzi obecnie czynności, które mają wyjaśnić wszystkie okoliczności tego wypadku.

(rpf) Paweł Pąk / KPP Łańcut

reklama reklama reklama reklama reklama