Ponad 243 miliony na produkty mleczne, warzywa i owoce w szkole fot. fotolia.com

Ponad 243 miliony na produkty mleczne, warzywa i owoce w szkole

Napisał  Maj 18, 2018

Do rozpatrzenia przez Stały Komitet Rady Ministrów trafił projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości środków finansowych przeznaczonych na wypłatę pomocy krajowej i pomocy unijnej w ramach finansowania programu dla szkół oraz wysokości stawek pomocy finansowej z tytułu realizacji działań w ramach tego programu w roku szkolnym 2018/2019.

Przygotowany projekt rozporządzenia zakłada, że na realizację programu w roku szkolnym 2018/ 2019 potrebna będzie łączna kwota 234,1 mln zł, w tym z budżetu krajowego 128,1 mln zł.

MRiRW informuje, że w wyniku konsultacji społecznych stawka pomocy finansowej na porcję mleka i produktów mlecznych została ustalona w wysokości 0,75 zł. Na tym samym poziomie będzie też stawka pomocy na porcję owoców i warzyw.

Celem realizowanego programu szkolnego jest promowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej właściwych nawyków żywieniowych.

Ministerstwo liczy na to, że program przyczyni się do dalszego wzrostu zainteresowania spożywaniem krajowych, zdrowych produktów mlecznych oraz owoców i warzyw.

(rpf) Anna Kamińska / MRiRW

reklama reklama reklama reklama reklama