Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” ⓒ Tyler Olson - Fotolia.com

Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Napisał  Cze 12, 2018

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do wzięcia udziału w XVI edycji konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Ponad 18 tysięcy gospodarstw indywidualnych wzięło udział w dotychczasowych 15 edycjach konkursu. W zeszłorocznej edycji Laureat został uhonorowany ciągnikiem o mocy 55 km.

Celem konkursu jest przede wszystkim promowanie zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Zarówno właściciele dużych, jak i małych gospodarstw mają okazję do zaprezentowania swoich osiągnięć zawodowych i warsztatów pracy, zdobycia atrakcyjnych nagród, a także poddania swojego gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który zostanie przeprowadzony przez komisję konkursową.

Podczas eliminacji sprawdzone zostaną zasady ochrony zdrowia i życia, a także zagrożenia wypadkowych. W skład komisji konkursowych wchodzą specjaliści z zakresu BHP w rolnictwie, reprezentujący Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Państwową Inspekcję Pracy, Ośrodki Doradztwa Rolniczego, Ochotniczą Straż Pożarną i inne instytucje działające w środowisku wiejskim.

Organizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wraz z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwowa Inspekcja Pracy. Wydarzenie uzyskało Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Ważne terminy:
31.03.2018 r. - upływa termin zgłaszania udziału w konkursie
25.05.2018 r.- zakończenie etapu regionalnego konkursu
15.06.2018 r. - zakończenie etapu wojewódzkiego 
09.07-27.07.2018 r. - wizytacja gospodarstw finałowych.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronach internetowych KRUS.

(rpf) Anna Kamińska / na podstawie informacji KRUS

reklama reklama reklama reklama reklama