4.7°C

partnerzy:

reklama
Nielegalne środki ochrony roślin w województwie świętokrzyskim fot. Paweł Pąk

Nielegalne środki ochrony roślin w województwie świętokrzyskim

Napisał  Cze 12, 2018

Na początku czerwca bieżącego roku, mieszkaniec gminy Busko-Zdrój został zatrzymany przez Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Polski w Busko-Zdroju. Mężczyzna jest podejrzany o prowadzanie do obrotu podrabianych środków ochrony roślin. Podejrzanemu grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci kryminalni z buskiej komendy otrzymali informację, że w jednym ze sklepów w gminie Nowy Korczyn prowadzona jest sprzedaż środków ochrony roślin z podrobionymi znakami towarowymi.
W dniu 5 czerwca przeprowadzono kontrolę sklepu wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa z Buska-Zdroju. Zauważono produkty, które mogły być podrobione.

Podczas kontroli do sklepu przyjechał 56-letni mężczyzna, od którego pochodził podejrzany towar. Po przeszukaniu pojazdu podejrzanego mężczyzny znalezione zostały substancje stosowane do ochrony roślin i zwalczania szkodników.

Na miejscu produkty zostały sprawdzone przez funkcjonariuszy Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Okazało się, że towar zawierał znaczące różnice w porównaniu ze środkami oryginalnymi. Znaleziono również substancję, która została całkowicie wycofana z obrotu i produkcji na terenie Polski w 2011r.

W trakcie przeszukiwań miejsca zamieszkania mężczyzny również znaleziono tam środki, służące do ochrony roślin. Policjanci będą sprawdzać źródło pochodzenia towaru oraz czy mężczyzna nie zajmował się ich produkcją. Podejrzanego, po wykonaniu czynności, zwolniono.

Za wprowadzenie do obrotu środków z podrobionym znakiem towarowymi grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

(rpf) Anna Kamińska / na podstawie informacji KPP Busko-Zdrój

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail