-1.4°C

1/4

Pożar zabudowań gospodarskich - 8 zastępów straży pożarnej w akcji

Napisał  Cze 15, 2018

Minionej środy, tuż przed godziną 2:00 do Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły wypełnionej balotami siana.
Sytuacja miała miejsce w Kajkowie – gm. Ostróda.

Gdy strażacy dojechali na miejsce zdarzenia okazało się, że cała stodoła jest objęta płomieniami, a ogień przedostawał się już na dach budynku inwentarskiego. Stodoła wraz z innymi budynkami tworzyła zwarty kompleks. W pobliżu, około 10 metrów, usytuowany był także dom. Strażacy podali natychmiast wodę z dwóch gaśniczych linii wężowych na dach budynku.

Do akcji zaangażowane zostały dwa samochody ratowniczo-gaśnicze i cysterna z 18 tysiącami litrów wody z ostródzkiej JRG oraz jednostki OSP z gminy Ostróda.

Ogień szybko udało się ugasić. Natychmiastowe działania pozwoliły na szczęśliwe zakończenie. Udało się ewakuować 15 sztuk bydła oraz ciągnik rolniczy.

Ponadto strażacy ustawili kurtyny wodne by uchronić pobliskie budynki. Pozwoliło to na stworzenie „ściany” wody, która skutecznie osłaniała obiekty.

W dalszej części akcji ze stodoły wydobywane były palące się baloty siana i przewożone na otwarty teren, gdzie je dogaszano. Gaszenie zbitych, zaprasowanych balotów jest uciążliwe i długotrwałe. Po kolei, każdy balot musiał być rozrzucony i przelany wodą. W akcji gaśniczej udział wzięło 8 zastępów, 32 strażaków i trwała ona do godziny 13.00.

 

(rpf) Anna Kamińska / na podstawie informacji KKPSP w Ostródzie

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama