-1.4°C

Pijany 51-latek „podróżował” ciągnikiem rolniczym z 12-letnim synem fot. Policja

Pijany 51-latek „podróżował” ciągnikiem rolniczym z 12-letnim synem

Napisał  Lip 03, 2018

O skrajnej nieodpowiedzialności ojca 12–letniego chłopca świadczy promil alkoholu w organizmie i przewożenie w takim stanie syna w ciągniku rolniczym.

51–letni mieszkaniec gminy Bartoszyce swoją podróż zakończył na ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach, a chciał pojechać do Sępopola. Policjanci odwieźli 12–latka do domu, a 51–latka zwolnili po wykonaniu z nim niezbędnych czynności. Mężczyzna stracił prawo jazdy i za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

W czwartek 28 czerwca 2018 roku o godz. 7:25 policjanci z bartoszyckiej drogówki przeprowadzali kontrolę ruchu na ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach, podczas której  zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym Ursus. Mężczyzna jechał z 12–letnim synem.

Został sprawdzony stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 51–latek ma w organizmie promil alkoholu.

Z uwagi na konieczność odwiezienia chłopca do domu, w interwencji musiał wziąć udział kolejny patrol policji. Policjanci przekazali 12–latka pod opiekę dorosłego i trzeźwego brata, a 51-latek został zatrzymany.

Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, ciągnik przekazali osobie wskazanej przez mężczyznę. Mieszkaniec gminy Bartoszyce odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3 letni zakaz kierowania pojazdami i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

(rpf) Paweł Pąk / Policja Warmińsko-Mazurska

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama