-1.4°C

Dopłaty bezpośrednie - 10 lipca ostateczny termin składania wniosków fot. Paweł Pąk

Dopłaty bezpośrednie - 10 lipca ostateczny termin składania wniosków

Napisał  Lip 09, 2018

Ostateczny termin złożenia wniosku o dopłaty bezpośrednie w 2018 roku upływa z dniem 10 lipca. Wnioski i zmiany do wniosków, złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Ci rolnicy, którzy zgłosili do 15 czerwca wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2018 r. otrzymają należne płatności w pełnej wysokości.

Natomiast wszyscy, którzy nie zdążyli zawnioskować w terminie, muszą liczyć się z tym, że należne im płatności zostaną pomniejszone o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia.

W tym roku jedyną możliwością składania wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich jest wysłanie wniosku przez internet.

Wyjątkiem są rolnicy, którzy prowadzą małe gospodarstwa. Mieli oni możliwość złożyć w formie papierowej oświadczenia, które potwierdziły brak zmian w 2018 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2017 od 15 lutego do 14 marca.

Oświadczenie oznaczało złożenie wniosku o przyznanie tegorocznych dopłat bezpośrednich. W możliwości tej skorzystało z tego ok. 431 tys. rolników.

Rolnik, który nie zdążył złożyć oświadczenia do 14 marca, a chce otrzymać należne mu dopłaty, jest zobowiązany wypełnić wniosek o przyznanie dopłat za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

Rolnicy łącznie złożyli 897 tys. wniosków przez internet. Najwięcej z nich złożono w województwach: mazowieckim, lubelskim, łódzkim, wielkopolskim, małopolskim i podkarpackim.

(rpf) Anna Kamińska

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama