FarmNet OkiemRolnika Screening OK

 

13.8°C

partnerzy:

reklama
Uwaga! Salmonella w jajkach! fot. Paweł Pąk

Uwaga! Salmonella w jajkach!

Napisał  Lip 17, 2018

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed jajkami skażonymi salmonellą. Nie należy ich spożywać, ponieważ grozi to poważnym zatruciem! O jakie jaja chodzi?

Jajka, w których wykryto bakterie salmonelli pochodzą z gospodarstwa rolnego Krzysztof Niewczas w Tychowie Nowym (w województwie świętokrzyskim). Sprzedawane były pod nazwą „Jaja z chowu klatkowego klasy wagowej M”. Termin ich przydatności do spożycia to 23.07.2018 i 24.07.2018. Na skorupkach skażonych salmonellą jajek umieszczony jest kod identyfikacyjny: 3PL26111314.

GIS informuje, że jajek o tym kodzie identyfikacyjnym nie należy jeść, w szczególności na surowo z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. - Zgodnie z przepisami prawa żywnościowego Zakład Pakowania Jaj Fermy Drobiu Niewczas Tomasz Niewczas poinformował konsumentów o wycofaniu produktu i możliwości jego zwrotu do miejsca zakupu – informuje GIS.

Wycofane z obrotu jaja przekazane zostaną do utylizacji. Proces ten nadzorują organy Inspekcji Weterynaryjnej i Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk, źródło: GIS

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama
reklama reklama