12.6°C

partnerzy:

reklama
1/3

Opolskie: kombajn i ciągnik rolniczy wypadły z drogi

Napisał  Lip 17, 2018

Podczas żniw zintensyfikowane są prace pole, a co za tym idzie więcej sprzętu rolniczego przemieszcza się po drogach publicznych.

Stwarza to niestety zwiększone zagrożenie, kierowcy często nie dostosowują się do nietypowych sytuacji, a taką jest niewątpliwie spotkanie na drodze kombajnu czy też dużego ciągnika z przyczepami.

Nie inaczej jest na drogach powiatu prudnickiego, w którym doszło w ostatnich dniach do 2 groźnych zdarzeń z udziałem takich pojazdów. W obu przypadkach maszyny wylądowały w rowie na obwodnicy Białej (woj. opolskie, pow. prudnicki). Na szczęście ty, razem obyło się bez poważniejszych obrażeń u uczestników wypadków.

Dlatego prudniccy policjanci apeluje do kierowców o ostrożność oraz zasadę ograniczonego zaufania, np. podczas wyprzedzania tego typu maszyn. Pamiętajmy, że żniwa to czas, kiedy dochodzi do większej liczby kolizji czy wypadków z udziałem takich pojazdów.

Policjanci apelują również do właścicieli maszyn rolniczych, żeby sprawdzali ich stan przed wyjazdem na drogi. Np. to czy pojazd ma sprawne oświetlenie albo układ hamulcowy. Kierujący pojazdami rolniczymi powinni mieć na uwadze to, że duże gabaryty tych maszyn mogą sprawiać problem innym uczestnikom ruchu drogowego.

(rpf) Paweł Pąk / Opolska Policja

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama
reklama reklama