fbpx
1/3

Plantacja marihuany na polu kukurydzy i pszenicy

Napisał  Lip 19, 2018

18 lipca 2018 roku policjanci z Nowego Dworu zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany, która była uprawiana na poli kukurydzy i pszenicy.

Zabezpieczonych zostało łącznie ponad 100 krzaków konopi indyjskich, dzięki którym na rynek mogły trafić pokaźne ilości środków odurzających. Za prowadzenie takiej działalności grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Nowodworscy kryminalni prowadzili w ostatnim czasie działania ukierunkowane na ujawnianie i likwidację plantacji konopi indyjskich.

Dzięki prowadzonym czynnościom ustalili, że w polu, na terenie gminy Stegna znajduje się plantacja. Na miejscu, ponad kilometr od drogi krajowej nr 7, wśród rosnącej kukurydzy i pszenicy znaleźli uprawę roślin.

Rośliny zostały poddane przebadaniu narkotestem, co potwierdziło przypuszczenia kryminalnych. Były to konopie indyjskie. Na miejscu zabezpieczono ponad 100 krzaków roślin w różnej fazie wzrostu. Wszystkie krzaki zostały zabezpieczone i posłużą jako dowód w sprawie. Wartość rynkową zabezpieczonych roślin szacuje się na kwotę ponad 60 tys. zł.

Obecnie trwają ustalenia mające doprowadzić do osób, które prowadziły nielegalną plantację na polu kukurydzy.

(rpf) Paweł Pąk / KWP w Gdańsku

Udostępnij:

Skomentuj