12.2°C

partnerzy:

reklama
Premier zapowiada kontrakty i zdradza szczegóły „Planu dla wsi” fot. KPRM

Premier zapowiada kontrakty i zdradza szczegóły „Planu dla wsi”

Napisał  Lip 20, 2018

- Chcemy zaproponować kontrakty w poszczególnych okresach roku, odpowiednio wcześnie w procesie wegetacyjnym, tak, żeby rolnicy mieli względną przewidywalność, jeśli chodzi o ceny odbioru i skupu ich produktów rolnych – zapowiada premier Mateusz Morawiecki i zdradza więcej szczegółów „Planu dla wsi”.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej, że „rolnictwo jest dla nas podstawowym działem gospodarki”. - Nie wyobrażam sobie silnej polskiej gospodarki bez silnego polskiego rolnictwa - zaznaczył.

Jak pokreślił premier, rządowi zależy na tym, żeby rolnicy konkurowali coraz śmielej z zachodnimi koncernami. Mają ich w tym wspierać rząd i inne instytucje poprzez działania o charakterze antymonopolowym i antykartelowym. Ponadto, szef rządu obiecał gospodarzom, że będą mieli możliwość sprzedaży swoich produktów po ustabilizowanych cenach, zapowiedział kontrakty.

Premier zdradził również więcej szczegółów „Planu dla wsi”. Program ma być oparty na trzech filarach: ochronie, wsparciu i rozwoju. - Ochrona w sytuacji, gdy wystąpią klęski żywiołowe tak, jak w tym roku klęska suszy. Wsparcie w przypadku organizacji rynku, kiedy tak, jak w tym roku dała się we znaki kwestia nadurodzaju, nadpodaży np. owoców miękkich. Trzeci komponent to rozwój w oparciu o zaawansowane sprzęty, materiały i technologie, tak, by polskie rolnictwo było jednym z najbardziej efektywnych na świecie – stwierdził premier.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: premier.gov.pl/MRiRW

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama reklama