logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *
Lubelskie: Nagroda za padłego dzika fotolia

Lubelskie: Nagroda za padłego dzika

Napisał  Sie 06, 2018

Znalazłeś zwłoki padłego dzika? Dostaniesz nagrodę! Marszałek Województwa Lubelskiego wypłaca za takie znalezisko 200 złotych.

 

Władze województwa lubelskiego zadecydowały o przedłużeniu akcji do 30 listopada.

Marszałek Województwa Lubelskiego podjął decyzję o wydłużeniu akcji, podczas której wypłacane są nagrody za znalezienie padłego dzika. Akcja, która uznana jest za konkurs (pozwala to wypłacać pieniądze bez zbędnych formalności) trwa od lata ubiegłego roku. Jest skierowana do mieszkańców 139 lubelskich gmin, którzy znajdą zwłoki dzika.

- Konkurs jest kontynuacją działań rozpoczętych w ubiegłym roku i ma na celu zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa ASF, którego nosicielami są głównie dziki. Zarażone – zarówno żywe lub martwe – stanowią realne zagrożenie. Stąd pomysł, by na większą skalę zlokalizować, przebadać i zutylizować padłe sztuki – podają władze województwa.

Nagroda w wysokości 200 złotych, jest przewidziana dla każdej osoby (oprócz myśliwych i pracowników Służby Leśnej), która znajdzie padłego dzika (ale nie zabitego w wypadku komunikacyjnym) i zgłosi to do Powiatowego Lekarza Weterynarii. Potem wystarczy już tylko uzupełnić o swoje dane formularz w urzędzie gminy i dołączyć do niego podpisane oświadczenie.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: lubelskie.pl

reklama