12.7°C

partnerzy:

reklama
1/3

Świnie wpadły do zbiornika z gnojowicą!

Napisał  Sie 06, 2018

Niecodzienna ewakuacja w Łążynie! Strażacy podjęli się akcji ratunkowej 36 tuczników, które wpadły do zbiornika na gnojowicę.

Ewakuacja trwała ponad cztery godziny, udało się uratować 25 świń.

W Łążynie (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do niecodziennej akcji ratunkowej. W jednym z gospodarstw, w budynku chlewni pod ciężarem zwierząt zarwała się podłoga. Do znajdującego się pod nią zbiornika na gnojowicę wpadło 36 świń.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Iławie, ewakuacja tuczników trwała ponad cztery godziny. Brało w niej udział 5 zastępów i 31 strażaków. Funkcjonariuszom straży pożarnej udało się uratować 25 świń. Znaczne rozmiary i głębokość zbiornika, do którego wpadły zwierzęta, utrudniały przeprowadzenie akcji.

- W pierwszej kolejności rozpoczęto odpompowywanie zawartości zbiornika pompami szlamowymi oraz przy użyciu załatwionych przez właściciela beczkowozów. W momencie, kiedy ilość gnojowicy była na tyle mała, że można było wejść do środka strażacy w aparatach powietrznych wchodzili do środka łapali i podwiązywali zwierzęta, które następnie wyciągano przy pomocy lin na zewnątrz – podaje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Iławie

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama reklama