12.7°C

partnerzy:

reklama
fotografia ilustracyjna fotografia ilustracyjna fot. Renata Struzik

Sadownicy znów protestują

Napisał  Sie 07, 2018

Sadownicy nie składają broni i walczą o swoje! Rolnicy zorganizowali w ciągu ostatnich dni dwa protesty, aby wyrazić swoje niezadowolenie z powodu niskich cen owoców w skupach.

W ciągu ostatnich dni producenci owoców protestowali w Warszawie (2 sierpnia) i w Kozietułach Nowych (3 sierpnia). To odpowiedź na dramatycznie niskie ceny owoców do przetwórstwa, jakie oferowane są im w skupach.

Zdaniem Związku Sadowników RP międzynarodowe koncerny wykorzystują swoją silną pozycję na rynku i narzucają rolnikom niskie ceny owoców. Protestujący domagają się wprowadzenia umowy kontraktacyjnej. Choć ministerstwo rolnictwa zapowiada, że prace nad takim rozwiązaniem są w toku, sadownicy apelują o pośpiech.

- Wspólnie pokazaliśmy nasze niezadowolenie z obecnej sytuacji i złożyliśmy postulaty do Premiera i Ministra Rolnictwa. Mamy nadzieję, że doczekają się realizacji. Będziemy tego pilnować w kolejnych dniach i tygodniach. Z pewnością nasz przemarsz w 35-stopniowym upale nie pójdzie na marne – informuje prezes Związku Sadowników RP Mirosław Maliszewski.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: Związek Sadowników RP

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama reklama