12.7°C

partnerzy:

reklama
1/3

Zderzenie ciągnika z ciężarówką – nie żyje traktorzysta

Napisał  Sie 07, 2018

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 30 lipca 2018 roku ok. godziny 17.00 w miejscowości Grabina (gm. Klimontów, pow. sandomierski, woj. świętokrzyskie)

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu, na drodze krajowej numer 9, zderzyły się dwa pojazdy: ciągnik siodłowy z naczepą oraz ciągnik rolniczy z przyczepą.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia służb ratunkowych, ciągnik siodłowy z naczepą stał na kołach w rowie po lewej stronie drogi, a ciągnik rolniczy był przewrócony na prawym pasie jezdni. Przyczepa stała na kołach. Kierujący ciągnikiem rolniczym w wyniku uderzenia został przygnieciony przez kabinę. Droga była całkowicie zablokowana.

Obecni na miejscu Strażacy z KP PSP w Sandomierzu, zabezpieczyli miejsce zdarzenia, następnie za pomocą poduszek powietrznych uniesiono kabinę, ewakuowano poszkodowanego poza strefę zagrożenia i przekazano pod opiekę przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego.

Niestety lekarz stwierdził zgon poszkodowanego. Kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń. Ciągnik siodłowy z naczepą przewoził ok 11 ton warzyw, natomiast na przyczepie ciągnika rolniczego znajdowało się ok 6 ton zboża. Działania prowadziło 20 strażaków, a akcja trwał ponad siedem godzin.

(rpf) Paweł Pąk / KP PSP Sandomierz

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama reklama