Akademia Jęczmienia Syngenta

29.7°C

partnerzy:

reklama reklama reklama
Zakaz eksportu drobiu do Rosji zniesiony fot. Paweł Pąk

Zakaz eksportu drobiu do Rosji zniesiony

Napisał  Sie 08, 2018

Rosja zniosła ograniczenia eksportowe dla mięsa drobiowego, produktów drobiowych i pasz dla drobiu z Polski – informuje Główny Inspektorat Weterynarii. Które produkty z Polski trafią ponownie na rosyjski rynek?

Rosyjska służba weterynaryjna zniosła zakaz wwozu z Polski mięsa drobiowego ( w tym gotowych produktów mięsnych, zawierających w swoim składzie produkty przetwórstwa drobiu), pasz dla drobiu i dodatków paszowych, a także urządzeń używanych do uboju, rozbioru i utrzymywania drobiu.

- W dalszym ciągu obowiązuje zakaz wwozu na terytorium Federacji Rosyjskiej mięsa drobiowego oraz podrobów jadalnych z drobiu (kod celny 0207), tłuszczy z drobiu (kod celny 1501) oraz gotowych produktów spożywczych (kod celny 160100). Możliwy jest natomiast eksport na terytorium Federacji Rosyjskiej drobiowych produktów spożywczych zgodnie z kodem celnym 1602 oraz mięsa drobiowego i podrobów jadalnych z drobiu, przeznaczonych do produkcji żywności dla dzieci (kod celny 0207) – podaje GIW.

Są szanse na zniesienie zakazu wwozu do Rosji również piskląt jednodniowych i jaj wylęgowych pochodzących z jedenastu polskich województw (lubuskie, podkarpackie, małopolskie, opolskie, świętokrzyskie, mazowieckie, wielkopolskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, dolnośląskie i śląskie). Decyzja o powrocie tych towarów na rynek rosyjski jest uzależniona od wyników kontroli wylęgarni drobiu i drobiarskich ferm.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: GIW

Jak zyskać wysoki plon jęczmienia

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama reklama reklama reklama reklama
reklama