FarmNet OkiemRolnika Screening OK

 

13.8°C

partnerzy:

reklama
Zakaz eksportu drobiu do Rosji zniesiony fot. Paweł Pąk

Zakaz eksportu drobiu do Rosji zniesiony

Napisał  Sie 08, 2018

Rosja zniosła ograniczenia eksportowe dla mięsa drobiowego, produktów drobiowych i pasz dla drobiu z Polski – informuje Główny Inspektorat Weterynarii. Które produkty z Polski trafią ponownie na rosyjski rynek?

Rosyjska służba weterynaryjna zniosła zakaz wwozu z Polski mięsa drobiowego ( w tym gotowych produktów mięsnych, zawierających w swoim składzie produkty przetwórstwa drobiu), pasz dla drobiu i dodatków paszowych, a także urządzeń używanych do uboju, rozbioru i utrzymywania drobiu.

- W dalszym ciągu obowiązuje zakaz wwozu na terytorium Federacji Rosyjskiej mięsa drobiowego oraz podrobów jadalnych z drobiu (kod celny 0207), tłuszczy z drobiu (kod celny 1501) oraz gotowych produktów spożywczych (kod celny 160100). Możliwy jest natomiast eksport na terytorium Federacji Rosyjskiej drobiowych produktów spożywczych zgodnie z kodem celnym 1602 oraz mięsa drobiowego i podrobów jadalnych z drobiu, przeznaczonych do produkcji żywności dla dzieci (kod celny 0207) – podaje GIW.

Są szanse na zniesienie zakazu wwozu do Rosji również piskląt jednodniowych i jaj wylęgowych pochodzących z jedenastu polskich województw (lubuskie, podkarpackie, małopolskie, opolskie, świętokrzyskie, mazowieckie, wielkopolskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, dolnośląskie i śląskie). Decyzja o powrocie tych towarów na rynek rosyjski jest uzależniona od wyników kontroli wylęgarni drobiu i drobiarskich ferm.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: GIW

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama
reklama