12.6°C

partnerzy:

reklama
Promocja owoców i warzyw, czyli „Polska smakuje” fot. fotolia

Promocja owoców i warzyw, czyli „Polska smakuje”

Napisał  Sie 09, 2018

Resort rolnictwa zapowiada kampanię promocyjną „Sezon na owoce i warzywa. Polska smakuje”. W jej ramach zostaną zorganizowane wakacyjne targi owocowo-warzywne w największych polskich miastach.

Choć nasz kraj jest potentatem w produkcji warzyw i owoców, to Polacy nadal jedzą ich za mało. Dlatego ministerstwo rolnictwa zamierza zorganizować szeroką akcję promocyjną tych produktów.

Resort chce skusić klientów ofertą bezpośredniej sprzedaży owoców i warzyw w dobrej cenie, bez dodatkowych narzutów. Stąd pomysł na dziesięć wakacyjnych targów. Mają im towarzyszyć różne atrakcje m.in. warsztaty przygotowywania przetworów, liczne degustacje.

Kampania ma na celu zainteresowanie społeczeństwa kupnem owoców i warzyw bezpośrednio od rolników. - Kampania ta to również zachęcenie do podejmowania sprzedaży bezpośredniej i organizowania się rolników w samodzielne grupy działania. Ograniczając koszty operacyjne, łatwo będą mogli oni docierać do konsumentów, również tych zamieszkujących w miastach. Skrócenie łańcuchów dystrybucji to szansa na większe dochody w gospodarstwach rolnych – informuje resort rolnictwa.

Akcji ma towarzyszyć również szeroka kampania informacyjno-edukacyjna w wielu programach telewizyjnych, radio, prasie i Internecie. Kampania to realizacja założeń „Planu dla wsi”, zapowiedzianego niedawno przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: MRiRW

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama
reklama reklama