6.7°C

Polski drób trafi ponownie do RPA fot. fotolia

Polski drób trafi ponownie do RPA

Napisał  Sie 09, 2018

Dobra wiadomość dla eksporterów i producentów drobiu. Mięso i produkty drobiowe z Polski wracają na rynek Republiki Południowej Afryki.

O tej decyzji poinformowały służby weterynaryjne RPA. Eksportować na ten rynek będą mogły zatwierdzone zakłady, których lista zamieszczona została na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii. Na tej stronie znajduje się również wzór świadectwa wymagany przy wywozie mięsa drobiowego.

- Jest to efekt pozytywnych wyników audytu przeprowadzonego w dniach 21-26 lutego 2018 r. Tym samym zniesiony został zakaz eksportu tych towarów nałożony z dniem 6 grudnia 2016 r. na skutek wykrycia ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków na terytorium naszego kraju – podaje resort rolnictwa.

Na rynek RPA wróci wyłącznie mięso i produkty drobiowe, które zostały wyprodukowane od 6 sierpnia tego roku. RPA to ważny rynek dla polskich eksporterów i producentów, o dużych perspektywach zbytu. Przywrócenie sprzedaży to szansa na dalszy rozwój branży drobiarskiej w Polsce i wzrost eksportu mięsa drobiowego.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: GIW/MRiRW

reklama