4.3°C

partnerzy:

reklama
Powstanie Innowacyjne Centrum Nauk Żywieniowych fotolia

Powstanie Innowacyjne Centrum Nauk Żywieniowych

Napisał  Sie 10, 2018

Wielką szansą dla polskich rolników jest produkcja zdrowej żywności o wysokiej jakości – przekonuje resort rolnictwa. Pomóc w tym ma Innowacyjne Centrum Nauk Żywieniowych, które powstanie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Według ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, wytwarzanie zdrowej, regionalnej żywności powinno stać się polską specjalnością.

- Nie jesteśmy w stanie konkurować produkcją surowców z Brazylią, Argentyną, czy Ameryką Północną, a na naszym kontynencie np. z Ukrainą czy Rosją. Naszą szansą i specjalizacją, mocno podkreśloną w „Planie dla wsi”, który ogłosił premier Mateusz Morawiecki, może być żywność wysokiej jakości – zaznacza minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Powstanie Innowacyjnego Centrum Nauk Żywieniowych ma pomóc w produkcji zdrowej i bezpiecznej żywności. W tym budynku dydaktyczno-laboratoryjnym prowadzona będzie działalność naukowa w zakresie nauk o żywieniu, a także działania edukacyjne. Centrum ma zostać wyposażone w aparaturę laboratoryjną, która umożliwi prowadzenie szeregu badań na światowym poziomie.

Wartość inwestycji szacuje się na ponad 100 mln złotych. Budynek dydaktyczny zajmie powierzchnię 7,5 tys. m², znajdą się w nim: 15 sal dydaktycznych, 11 laboratoriów i sala konferencyjna.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: MRiRW

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama