logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *
1/2

Tragedia podczas żniw! Mężczyzna wciągnięty przez prasę!

Napisał  Sie 10, 2018

Podczas prac polowych, prasa rolująca wciągnęła 34-letniego mężczyznę. Rolnik poniósł śmierć na miejscu. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas trwających żniw.

Do tego tragicznego wypadku doszło w Kamionce w gminie Latowicz (województwo mazowieckie). 34-latek zajmował się pracami polowymi, wykonywał belowanie słomy. Prawdopodobnie, gdy zauważył, że maszyna nie działa, próbował ją naprawić. Na skutek nieuwagi został do niej wciągnięty. Poniósł śmierć na miejscu. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia bada prokurator.

To kolejny już wypadek podczas tegorocznych żniw. Kilka dni wcześniej w Makówcu Małym (powiat miński) 43-letni mężczyzna złamał rękę podczas prac konserwacyjnych rozrzutnika. Pomocy rolnikowi udzieliło Lotnicze Pogotowie Ratownicze i przetransportowało go do szpitala.

Policja apeluje do rolników o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywanych prac. - Ważnym elementem jest także powstrzymanie się od spożywania alkoholu, gdyż, jak pokazują policyjne statystyki, w wielu sytuacjach jest on źródłem powstawania niebezpiecznych zdarzeń – ostrzega Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim.

Jak podaje KRUS, „w czasie żniw wypadkom ulega jedna czwarta wszystkich poszkodowanych w wypadkach przy pracy w gospodarstwach rolnych w skali roku”. Połowa wypadków to upadki osób, 12% to zdarzenia z udziałem zwierząt inwentarskich (uderzenia, przygniecenia, podgryzienia), a 11% to wypadki związane z udziałem maszyn i urządzeń.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

reklama