logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

11.9°C

Bezpieczeństwo to podstawa - „Zacznij myśleć”! fot. Spot kampanii

Bezpieczeństwo to podstawa - „Zacznij myśleć”!

Napisał  Sie 16, 2018

Wystarczy chwila nieuwagi, żeby doszło do tragedii! A bezpieczeństwo na wsi to podstawa – przypomina Fundacja Wsparcia Rolnika Polska Ziemia i rusza z kampanią społeczną „Zacznij myśleć”.

„Zacznij myśleć” to kampania zorganizowana przez Fundację Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA i Instytut Gospodarki Rolnej. Celem akcji jest uświadomienie rolnikom, jak wielkie konsekwencje może nieść ze sobą brak uwagi, który jest najczęstszą przyczyną wypadków.

- W dzisiejszych czasach coraz częściej żyjemy na tak zwanym „autopilocie”, codzienne czynności wykonujemy automatycznie, odpływając myślami od rzeczywistego czasu i chwili w jakiej obecnie się znajdujemy. Tymczasem wystarczy chwila nieuwagi, aby zdrowie lub życie nasze, czy najbliższych znalazło się w ogromnym niebezpieczeństwie. Nie zdajemy sobie sprawy, że wystarczy chwilę pomyśleć, aby zapobiec tragedii – przekonują twórcy kampanii.

W ramach kampanii przygotowane zostały krótkie spoty, które ukazują jak drogo kosztować może nas brak myślenia. Jeden z nich pokazuje tragiczne konsekwencje braku ostrożności podczas prac prowadzonych w gospodarstwie rolnym. Wszystkie spoty dostępne są w internecie.

Jak podaje KRUS, w pierwszej połowie tego roku doszło do 7 768 wypadków w rolnictwie. To o 17,5% mniej niż w pierwszym półroczu poprzedniego roku. Niestety, każdego roku w czasie żniw dochodzi do największej liczby wypadków.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: Fundacja Wsparcia Rolnika Polska Ziemia/KRUS

reklama