23.9°C

Trzech 11-latków podpaliło bele słomy. Straty to 43 tysiące zł! fot. KWP Wrocław

Trzech 11-latków podpaliło bele słomy. Straty to 43 tysiące zł!

Napisał  Sie 28, 2018

Trzech 11-latków bawiło się ogniem w pobliżu składowanych bel słomy. Kiedy podpalone źdźbło słomy oparzyło jednego z chłopców, upuścił je na pozostałą stertę bel. Ogień szybko się rozprzestrzenił, z 40-metrowej sterty bel pozostały zgliszcza.

Strażacy oraz funkcjonariusze policji zostali wezwani do pożaru słomy na jednym z pól w okolicach miejscowości Sobótka (woj. dolnośląskie). Na miejscu był właściciel, zaalarmowany przez sąsiada, który w momencie zajęcia się bel, był w pobliżu. Wspólnie ze swoimi znajomymi, właściciel słomy zabezpieczył miejsce pożaru, aby ogień nie przedostał się na pobliskie pole kukurydzy.

Niestety, słoma spłonęła doszczętnie. Straty szacowane są na kwotę 43 tysięcy złotych. W trakcie wyjaśniania przyczyny pożaru i słuchania zeznań świadków, policjanci zauważyli w pobliżu trzech chłopców. Po rozmowie z nimi okazało się, że to oni byli sprawcami pożaru.

- Z przeprowadzonej rozmowy w obecności rodziców wynikało, że chłopcy w czasie zabawy, podpalili źdźbło słomy, które poparzyło palce jednego z nich. W wyniku tego 11-latek upuścił je na pozostałą stertę, a to spowodowało dalsze zapalenie bel. Kiedy stwierdzili, że nie są w stanie sami ugasić ognia, zawiadomili o sytuacji służby – podaje policja.

Chłopcy są już w domu z rodzicami, a sprawa trafiła do sądu rodzinnego.

(rpf) Grażyna Okulicz, źródło: KWP Wrocław

reklama