fbpx
1/2

Szaleniec zostawia metalowe pułapki na polach kukurydzy

Napisał  Wrz 02, 2018

Mławska policja ostrzega! W ostatnim czasie na terenie powiatu mławskiego odnotowano zdarzenia awarii sieczkarni kukurydzy.

Ktoś zaczepia na pędach kukurydzy elementy metalowe, które niszczą drogie maszyny. Policja apeluje o ostrożność.

Na polach powiatu mławskiego coraz częściej dochodzi do awarii sieczkarni kukurydzy. Podobne zdarzenia odnotowano również na terenie powiatu działdowskiego.

Element metalowy, np. żelazny pręt, śruba przywiązana do kolby kukurydzy to celowe działnie mające na celu zniszczenie sieczkarni polowej. Niestety, takie działanie ma miece co jakiś czas i jest ewidentnym przykładem przestępczej działalności człowieka.

W środę, 29 sierpnia zostały zgłoszone dwa zdarzenia umyślnego uszkodzenia sprzętu rolniczego. Doszło do nich na polu z uprawą kukurydzy na terenie miejscowości Szreńsk i Kosiny Stare.

Sprawca w obu przypadkach, poprzez zamocowanie na rosnącej łodydze kukurydzy elementu metalowego doprowadził do uszkodzenia elementów tnących sieczkarni w trakcie koszenia kukurydzy, niszcząc drogą maszynę.

Nie ma wątpliwości, że ktoś zrobił to celowo. Żeby sieczkarnia zebrała taki pręt, to musi być on zawieszony nad ziemią. Metal przypadkowo rzucony na pole nie wpadłby w zęby sieczkarni – mówią rolnicy.

Jakikolwiek jest motyw działania sprawcy, efekt tego jest dla właściciela sprzętu przykry i zazwyczaj kosztowny. Dobrze, że do tej pory nikomu się przy okazji nie stało.

Ostre elementy na polu lub drodze umieszczane po to, by uszkodzić koło, metalowe przedmioty umieszczane w zbożu lub kukurydzy, aby zniszczyć drogą maszynę… Zawiść, zazdrość, a może chuligańskie wybryki?

Komenda Powiatowa Policji w Mławie apeluje o ostrożność, zwracanie uwagi na podejrzane osoby, pojazdy przy polach oraz niezwłoczne powiadamianie Policji po uzyskaniu informacji mogącej ustalić sprawcę podobnych zdarzeń.

(rpf) pp / Mławska Policja 

Udostępnij:

Skomentuj