3.4°C

Kampania cukrownicza wystartowała! fotolia

Kampania cukrownicza wystartowała!

Napisał  Wrz 07, 2018

Kampania cukrownicza już jest rozpoczęta. Jak informuje koncern Sudzucker Polska, działają trzy cukrownie na Śląsku, a dwie kolejne zaraz rozpoczną pracę.

 

- To będzie długa kampania, którą trzeba dobrze zaplanować i przeprowadzić – twierdzą plantatorzy. Jak przygotować się do zbiorów buraków i o czym należy szczególnie pamiętać?

Koncern Suedzukcer Polska przypomina, że plantatorzy powinni dobrze przygotować się do zbiorów, bo ma to ogromny wpływ na jakość i wielkość plonów. Warunkiem przeprowadzenia usług zbioru są dobry stan techniczny kombajnu oraz poprawna praca operatora.

W rejonach, w których działa Suedzukcer Polska przeprowadzona została już kontrola stanu technicznego kombajnów. Ocenione zostały ogławiacze, wyorywacze, podzespoły i taśmy czyszczące, czyli te elementy, które mają zapewni

prawidłowe ogłowienie i zabezpieczyć przed uszkodzeniem buraków oraz nadmiernym ich zanieczyszczeniem. Firmy, które otrzymały pozytywne oceny są rekomendowane przez koncern do świadczenia usług zbioru buraków.

- Ocena stanu technicznego maszyn i opinia na temat jakości pracy operatorów kombajnów powinny być pomocne w wyborze najlepszego usługodawcy. Nie pozwólmy sobie na nieuzasadnione straty plonu podczas zbioru i formowania pryzm – podaje na swojej stronie internetowej Suedzukcer Polska.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: suedzucker.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Ogłoszenia