10.3°C

55-letni rolnik zginął pod kołami ładowarki fotolia.com © 07photo

55-letni rolnik zginął pod kołami ładowarki

Napisał  Wrz 10, 2018

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło podczas prac polowych w sobotę 8 września w miejscowości Sokółka (gm. Pasłęk, woj. warmińsko-mazurskie, pow. elbląski)

Feralnego dnia około godziny 13.00 26-letni operator ładowarki najechał na 55-letniego rolnika, który zginął na miejscu. Badanie na zawartość alkoholu u operatora wykazało u niego 0,8 promila alkoholu w organizmie. 26-letni sprawca wypadku został zatrzymany i może odpowiedzieć za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają szczegółowe okoliczności tej tragedii.

Maszyny rolnicze stanowią bardzo duże zagrożenie. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i też dzieci, które nie potrafią przewidzieć skutków ich działania.

Co roku odnotowuje się podobne zdarzenia. Rolników często gubi rutyna. Przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa może zapobiec wypadkom.

Pamiętajmy również, że w trakcie prac polowych nie należy spożywać alkoholu, gdyż osoba nietrzeźwa stwarza duże zagrożenie dla pozostałych osób pracujących w gospodarstwie, jak i dla siebie samej.

(rpf) Paweł Pąk / źródło: Policja Warmińsko-Mazurska

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama