10.3°C

PROW 2014-2020: Polska proponuje zmiany fot. Paweł Pąk

PROW 2014-2020: Polska proponuje zmiany

Napisał  Wrz 11, 2018

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski poinformował unijnego komisarza Hogana o proponowanych przez Polskę zmianach w PROW 2014-2020. Jakich nowych rozwiązań domaga się polski rząd i czy jest szansa na ich realizację?

Minister Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się z unijnym komisarzem ds. rolnictwa Philem Hoganem. Szef resort rolnictwa przedstawił mu zaproponowane przez Polskę zmiany w PROW 2014-2020.

Obejmują one wsparcie dla gospodarstw dotkniętych wirusem afrykańskiego pomoru świń w kierunku alternatywnych źródeł dochodu, przekierowanie części środków na poprawę działania systemów melioracyjnych, tworzenie nowoczesnych systemów irygacyjnych, a także przyjęcie nowej delimitacji ONW.

Jak podaje resort rolnictwa, komisarz Hogan zapewnił polskiego ministra, że jego służby przeanalizują polskie propozycje i podejmą stosowne decyzje.

- Minister Ardanowski przedstawił także pakiet polskich propozycji i oczekiwań związanych z przyszłą Wspólną Polityką Rolną i jej wieloletnimi ramami finansowymi na lata 2021-2027. Ponad dwugodzinna rozmowa ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego z komisarzem Hoganem zakończyła się uzgodnieniem, że rozmowy będą kontynuowane w październiku w naszym kraju – podaje resort rolnictwa.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: MRiRW

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama