10.3°C

Pijany 18-latek przewoził kozę w bagażniku (rpf) KPP w Ostródzie

Pijany 18-latek przewoził kozę w bagażniku

Napisał  Wrz 13, 2018

Policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali 18-letniego kierowcę. Młodemu mężczyźnie bardzo zależało na tym, by uniknąć kontroli drogowej.

Nic w tym dziwnego - był pijany, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a w bagażniku wiózł... kozę.

Do zdarzenia doszło wczoraj (10.09) około godziny 19.00 w Morągu (woj. warmińsko-mazurskie, pow. ostródzki). Policjanci ostródzkiej drogówki kontrolowali auta na jednej z ulic miasta. W pewnym momencie zauważyli osobowego opla, którego kierowca na widok radiowozu zmienił kierunek jazdy i skręcił z pobliską uliczkę.

Kierowcy bardzo zależało na tym, by nie zostać zatrzymanym, dlatego razem z pasażerem wyszli z pojazdu i udawali, że naprawiają usterkę w aucie. Policjanci nie dali się jednak nabrać. Poprosili kierowcę o dokumenty. Jak się okazało, 18- latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W chwili interwencji miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jego pasażer - ojciec również znajdował się pod wpływem tej substancji. W trakcie interwencji okazało się także, że mężczyźni przewożą w bagażniku... kozę.

Funkcjonariusze wezwali na miejsce osobę wskazaną przez kierowcę i po sprawdzeniu jej stanu trzeźwości przekazali pod jej opiekę samochód oraz zwierzę.

Za popełnione przestępstwo 18-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

(rpf) KPP w Ostródzie

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama