0.3°C

Trwa nabór wniosków o pomoc suszową fot. Paweł Pąk

Trwa nabór wniosków o pomoc suszową

Napisał  Wrz 17, 2018

Można już składać wnioski o pomoc klęskową. ARiMR przypomina, że odszkodowania są oferowane rolnikom, których gospodarstwa ucierpiały w tym roku z powodu suszy lub powodzi.

Na stronie internetowej ARiMR dostępne są już wnioski o przyznane pomocy. Wypełniony formularz należy złożyć do kierownika powiatowego biura Agencji, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub też siedzibę producenta rolnego.

W pierwszej kolejności o odszkodowania mogą ubiegać się farmerzy, w których gospodarstwach susza lub powódź spowodowała szkody w uprawach wynoszące co najmniej 70 proc. Przewidziana dla nich stawka pomocy wynosi 1 tys. złotych do 1 ha. Przy braku wykupionej polisy ubezpieczeniowej – 50 proc. tej kwoty. Nabór o takie wsparcie rozpoczął się od 14 września i potrwa do 28 września.

- Z kolei rolnicy, w których gospodarstwach szkody w uprawach wyniosły co najmniej 30 proc. i mniej niż 70 proc., wnioski o pomoc mogą składać od 26 września do 17 października 2018 r.  W tym przypadku bazowa stawka pomocy wynosi 500 zł na 1 ha powierzchni uprawy i również jest pomniejszana o połowę, gdy rolnik nie ma polisy – informuje ARiMR.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: ARiMR

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama