fbpx
Promocja polskiej żywności za granicą fotolia

Promocja polskiej żywności za granicą

Napisał  Wrz 28, 2018

Polskie produkty, takie jak mięso, owoce i warzywa będą promowane na zagranicznych rynkach m.in. w Danii, Niemczech, Chinach czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na reklamę krajowych towarów przeznaczonych zostanie 11,2 mln EUR, z czego współfinansowanie unijne wynosi 8,5 mln EUR.

Jak informuje resort rolnictwa, Komisja Europejska zaakceptowała cztery polskie programy promocyjne. Pierwszy złożony został przez Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP. Dotyczy promocji mięsa wołowego, wieprzowego, drobiowego, owoców, warzyw oraz przetworów tych produktów. Jego łączny budżet szacuje się na 4,92 mln EUR. Skierowany będzie na rynek Japonii, Chin, Hongkongu, Wietnamu i Korei Południowej.

Drugi, zaakceptowany przez KE projekt będzie reklamował polskie jabłka z chronionym oznaczeniem geograficznym w Niemczech, Szwecji i Danii. Złożony został przez Stowarzyszenie Sady Grójeckie. Na ten program przeznaczonych zostanie 2,94 mln EUR .

Trzeci projekt, stworzony przez Krajową Radę Drobiarstwa IG, promować ma polskie mięso drobiowe w Czechach, Niemczech i Polsce. Kosztować ma 1,5 mln EUR. A czwarty, autorstwa Stowarzyszenia Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw Unia Owocowa – polskie owoce w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Budżet tego projektu wynosi 1,84 mln EUR.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: MRiRW

Udostępnij:

Skomentuj