20.7°C

partnerzy:

reklama
reklama
Polskie rolnictwo będzie bardziej innowacyjne? fotolia

Polskie rolnictwo będzie bardziej innowacyjne?

Napisał  Paź 08, 2018

Porozumienie, które podpisał KOWR oraz NCBR ma niemal zmienić oblicze polskiego rolnictwa – a przynajmniej wpłynąć na rozwój jego innowacyjności oraz współpracy pomiędzy podmiotami naukowymi i tymi wdrażającymi tę naukę w życie.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa podpisał porozumienie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, dotyczące wspierania innowacji i rozwoju rolnictwa oraz obszarów wiejskich. Jak podkreśla KOWR, to historyczne wydarzenie, które będzie miało strategiczne znaczenie w rozwoju tej dziedziny gospodarki.

- Wspólne cele, które połączyły instytucje, zostaną osiągnięte poprzez udoskonalanie zarządzania, realizację programów regionalnych i krajowych oraz wspólnych inicjatyw bezpośrednio przekładających się na podniesienie innowacyjności gospodarki w sektorze rolno-spożywczym – podaje resort rolnictwa.

Piotr Serafin, dyrektor generalny KOWR przy okazji podpisania dokumentu zapowiedział, że wkrótce zostanie nawiązana kolejna współpraca. Tym razem ma ona dotyczyć Platformy Żywnościowej SELLFOOD, dzięki której produkty rolno-spożywcze od małych i średnich przedsiębiorstw będą dostępne również na światowych rynkach.

(rpf) Grażyna Okulicz, źródło: KOWR/ MriRW

reklama reklama