9.5°C

partnerzy:

reklama
Skup interwencyjny jabłek będzie… ale kiedy? fotolia

Skup interwencyjny jabłek będzie… ale kiedy?

Napisał  Paź 12, 2018

Miał być skup interwencyjny od poniedziałku, 8. października… a wciąż jeszcze sadownicy nie mają możliwości sprzedania jabłek po preferencyjnych cenach, o których zapewniał wcześniej minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski i spółka Eskimos, która ten skup miała przeprowadzić. Kiedy punkty odbioru zaczną skupować jabłka po preferencyjnych cenach?

Opublikowane zostały już punkty odbioru owoców, do których sadownicy będą mogli przywozić jabłka, jednak wciąż jeszcze na ich skup trzeba będzie poczekać. Formalności przeciągają się, dopiero wczoraj, 10. października zarząd spółki Eskimos S.A. i BOŚ Banku ustalili warunki i termin podpisania umów kredytowych, które gwarantuje Bank Gospodarstwa Krajowego. To dzięki nim właśnie skup interwencyjny będzie możliwy. Umowy miały być podpisane dzisiaj rano.

- Natychmiast po podpisaniu umów z bankiem, Spółka ogłosi szczegółowe warunki kontraktacji dostaw oraz terminów płatności. Jednocześnie ze względu na olbrzymie zainteresowanie programem zachęcamy i apelujemy do skorzystania w pierwszej kolejności z systemu przedpłat – informowała jeszcze dzisiaj rano firma Eskimos.

(rpf) Grażyna Okulicz, źródło: Eskimos S.A.

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama