8.8°C

partnerzy:

reklama
Kolejni producenci drobiu walczą o chiński rynek fotolia

Kolejni producenci drobiu walczą o chiński rynek

Napisał  Paź 12, 2018

Podbijemy chiński rynek? Kolejni polscy producenci drobiu chcą eksportować mięso w tamtym kierunku. Na razie zezwolenia otrzymało 5 firm, a kolejnych 50 się o nie stara.

Do niedawna rynek Chińskiej Republiki Ludowej był zamknięty dla polskiego drobiu ze względu na ptasią grypę, która zaatakowała drób w naszym kraju. Jednak producenci wyjątkowo szybko poradzili sobie z chorobą i już 25 września br. Chiny ponownie zezwoliły na import polskiego drobiu.

Do tej pory zezwolenie na eksport swoich produktów do Chin otrzymało 5 zakładów drobiarskich. Kolejnych 50 firm stara się o otrzymanie zielonego światła. Jak podaje portal money.pl, połowa z nich wysłała już dokumenty w tej sprawie. Aby mogły eksportować na ten dalekowschodni rynek, muszą zostać pozytywnie zaopiniowane przez przedstawicieli chińskich służb weterynaryjnych, którzy przeprowadzą w nich kontrolę.

- Na skutek rozszerzenia listy zakładów wartość eksportu mogłaby ulec przynajmniej podwojeniu. Chiny dołączyłyby więc do grona naszych największych odbiorców mięsa i produktów drobiowych. Liderem są Niemcy. Ich udział w eksporcie wartym ponad 2 mld euro wynosi ponad 20 proc. Drugie miejsce należy do Wielkiej Brytanii – ok. 16 proc., a trzecie do Francji – ok. 8 proc. - czytamy na portalu money.pl

(rpf) Grażyna Okulicz, źródło: money.pl

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama