9.9°C

partnerzy:

reklama
Huragan, nawałnica, grad w 2017 roku? Złóż wniosek, otrzymaj wsparcie!  fotolia

Huragan, nawałnica, grad w 2017 roku? Złóż wniosek, otrzymaj wsparcie! 

Napisał  Lis 02, 2018

Już od 13. listopada rusza nabór wniosków o pomoc dla tych gospodarzy, którzy ponieśli straty w uprawach w związku z wystąpieniem huraganu, deszczu nawalnego lub gradu w 2017 roku. Dokumenty można będzie składać przez 14 dni, czyli do 27.11.

Producenci rolni, którzy ponieśli straty w związku z wystąpieniem wyżej wymienionych zjawisk pogodowych, będą mogli składać wnioski w dniach 13-27.11. Formularz będzie dostępny na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji rolnictwa. Dokumenty należy składać do kierownika powiatowego oddziału ARiMR w miejscu zamieszkania albo siedziby producenta. 

Producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej w 2017 r. powstały szkody mogą otrzymać 1000 zł na 1 hektar powierzchni upraw w przypadku, gdy szkody objęły co najmniej 70% uprawy lub powstały na powierzchni 70% upraw w szklarniach lub tunelach foliowych. Jeżeli straty były mniejsze, niż 70%, gospodarz otrzyma połowę powyższej kwoty – 500 zł.

- Kwota pomocy będzie podlegała pomniejszeniu o 50%, jeżeli w dniu wystąpienia szkód w uprawach rolnych co najmniej 50% powierzchni upraw rolnych w gospodarstwie rolnym lub dziale specjalnym produkcji rolnej, z wyłączeniem łąk i pastwisk, nie było ubezpieczonych co najmniej od jednego z następujących ryzyk: suszy, gradu, deszczu nawalnego, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi, huraganu, pioruna, obsunięcia się ziemi lub lawiny w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich – przestrzega ministerstwo rolnictwa.

(rpf) Grażyna Okulicz / źródło: MRiRW

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama