17.6°C

partnerzy:

reklama
Korupcja przy dostawie biomasy fotolia

Korupcja przy dostawie biomasy

Napisał  Lis 06, 2018

Podczas dostaw paliwa do elektrowni doszło do korupcji. Jak się okazało dostarczana biomasa nie była „bio”. Zatrzymanych zostało już ponad 40 osób – informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Jak podaje CBA, agenci ze Szczecina zatrzymali kolejne osoby w śledztwie dotyczącym korupcji podczas dostaw biomasy do Zespołu Elektrowni Dolna Odra - Elektrownia Szczecin.

- Według śledczych CBA i prokuratury w zamian za łapówki przyjmowano surowiec, który nie spełniał wymogów jakościowych, norm technicznych. Pracownicy odpowiedzialni za nadzór nad jakością paliwa potwierdzali, że ciężarówki są wypełnione odpowiednią technicznie biomasą, choć w rzeczywistości tak nie było – czytamy na stronie internetowej CBA.

Wcześniej funkcjonariusze CBA w toku śledztwa zatrzymali około 40 osób. Chodzi m.in. o biznesmenów oraz pracowników Zespołu Elektrowni Dolna Odra - Elektrownia Szczecin, a także kierowców ciężarówek i przedstawicieli producentów biomasy.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że ówczesny główny inżynier tej elektrowni zatrzymany został „na gorącym uczynku”: przy przyjęciu łapówki rzędu 50 tys. zł. Funkcjonariusze CBA znaleźli i zabezpieczyli około 100 tysięcy złotych podczas przeszukania pomieszczeń służbowych pracowników elektrowni.

Ten proceder mógł narazić na wielomilionowe straty spółkę Skarbu Państwa - Polską Grupę Energetyczną SA.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: CBA

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama