22.5°C

partnerzy:

reklama
1/2

Ryzykowała własne życie ratując rannego rolnika. Straciła lewe ramię.

Napisał  Lis 11, 2018

Pani Jolanta wraz z mężem ani przez chwilę wahali się i ruszyli na pomoc sąsiadowi, który podczas prac polowych zahaczył opryskiwaczem o linie energetyczne. O tym wypadku pisaliśmy w maju: „68-latek zginął porażony prądem podczas prac polowych

Jego stan był na tyle poważny, że po instrukcji przekazanej telefonicznie przez dyspozytora służb ratunkowych, do czasu przyjazdu karetki pani Jolanta wraz z mężem i znajomym, mieli reanimować poszkodowanego.

25 maja 2018 roku około godziny 14:30 moja żona Jolanta Piszczatowska zaniosła sadzonki kapusty naszemu sąsiadowi – relacjonuje zdarzenie mąż pani Jolanty – usłyszałem (po chwili – red.) przeraźliwy krzyk mojej żony. Krzyczała, żebym szybko przybiegł, bo sąsiada poraził prąd wysokiego napięcia. Ja wraz z kolegą, który remontował u mnie schody zewnętrzne, pobiegliśmy na pomoc. Wówczas zobaczyliśmy, że sąsiad siedzi przy ciągniku, a lanca opryskiwacza dotyka linii wysokiego napięcia – dodaje.Akcję reanimacyjną można było bezpiecznie rozpocząć po informacji, że prąd został odcięty. Niestety po chwili w sieci ponownie pojawiło się napięcie, to właśnie wtedy miał miejsce wypadek, w którym ucierpiała Jolanta Piszczatowska reanimująca poszkodowanego wcześniej sąsiada.

Ratowałam człowieka, a wtedy poraził mnie prąd. Obudziłam się po miesiącu w szpitalu i w pierwszej chwili nie mogłam uwierzyć, że żyję. Ale za chwilę poczułam ból… – opowiada o swoim wypadku Jolanta Piszczatowska – miałam poparzone ciało, ale nie to było najgorsze. Okazało się, że nie mam ręki… To było kilka miesięcy temu i od tego czasu wszystko się zmieniło. Codziennie czuję ból poparzonego ciała, staram się też uporać z bólem psychicznym i pogodzić się z tym, że nie mam ręki. Muszę nauczyć się żyć na nowo...

Możemy pomóc Jolancie Piszczatowskiej, wpłacając środki potrzebne na zakup protezy, która ma pomóc w powrocie do samodzielnego funkcjonowania.

Pieniądze na pomoc zbierane są przez Fundację Votum oraz portal siepomaga.pl pod poniższymi linkami:

https://www.siepomaga.pl/jolantap

http://fundacjavotum.pl/podopieczni/jolanta-piszczatowska/

(rpf) jp

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama reklama