17°C

partnerzy:

reklama
1/9

Narodowa Wystawa Rolnicza rozpoczęta

Napisał  Lis 30, 2018

Dziś rozpoczęła się Narodowa Wystawa Rolnicza, czyli przegląd współczesnych osiągnięć, a także pokaz tradycji i dziedzictwa polskiej wsi. Wydarzenie jest organizowane przez ministerstwo rolnictwa z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wystawa odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach od 30 listopada do 2 grudnia. Wystawę odwiedził dziś prezydent RP Andrzej Duda oraz minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Wystawa została zlokalizowana w trzech pawilonach. Pawilon nr 7 dedykowany jest polskiej żywności. Odbywają się tu degustacje, konkursy, zabawy i pokazy kulinarne, swoje osiągnięcia prezentują m.in. koła gospodyń wiejskich.

W pawilonie nr 8 zwiedzający mogą oglądać ekspozycje prezentujące historyczne i współczesne maszyny rolnicze oraz nowoczesne urządzenia takie jak np. drony wykorzystujące system GPS do aplikacji nawozów podczas upraw.

W pawilonie 8A królują zwierzęta z polskiej hodowli: konie, owce, kozy, drób, króliki oraz bydło ras mlecznych i mięsnych. Podczas Narodowej Wystawy Rolniczej przewidziana jest również konferencja naukowa „1918 – 2018 stulecie przemian polskiej wsi” oraz IV Kongres Polskiego Rolnictwa zorganizowany przez KRIR przy współpracy z resortem rolnictwa.

- W czasie trwania Narodowej Wystawy Rolniczej zwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w licznych warsztatach, pokazach kulinarnych, spróbować tradycyjnych polskich potraw, podziwiać najnowszą technikę służącą rolnictwu oraz zapoznać się z osiągnięciami wiedzy z dziedzin powiązanych ściśle z rolnictwem - podaje ministerstwo rolnictwa.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: MRiRW/narodowawystawarolnicza.pl

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama
reklama