FarmNet OkiemRolnika Screening OK

 

14.7°C

partnerzy:

reklama
Po raz pierwszy w historii sprzedaż drobiu wyższa niż wieprzowiny! fotolia

Po raz pierwszy w historii sprzedaż drobiu wyższa niż wieprzowiny!

Napisał  Lis 30, 2018

Preferencje konsumentów zmieniają się. Drób okazał się po raz pierwszy w historii najbardziej popularnym mięsem na świecie i w Polsce. Duży wpływ mają na to kampanie promocyjne żywności, do których Unia Europejska dopłaca 172 mln euro.

Jak informuje „Rzeczpospolita”, dobrze prowadzane kampanie wizerunkowe są w stanie odwrócić preferencje konsumentów. Najlepszym dowodem na to jest nowe badanie preferencji żywieniowych przeprowadzone przez Biostat na zlecenie SuperDrobiu. Wynika z niego, że po raz pierwszy w historii drób jest najpopularniejszym rodzajem mięsa, zarówno na świecie jak i w Polsce. Do kilkudziesięciu kampanii wspierających wizerunek europejskiej żywności Unia Europejska dopłaca 172 mln euro.

- Dziś, jak wynika z badań, wieprzowinę wybrałby tylko co czwarty ankietowany, a wołowinę i indyka – po 5 proc. Kurczak króluje zwłaszcza wśród ludzi młodych – to mięso w grupie wiekowej 18–29 lat wybiera ponad 80 proc. badanych. Drób wybiera też dwie trzecie 30-latków – podaje „Rzeczpospolita”.

Konsumenci wybierają mięso drobiowe ze względu na jego walory zdrowotne i niską kaloryczność. Duży wpływ mają na to również wizerunek całej branży oraz działania PR. Pieniądze na kampanie promocyjne poszczególnych branż w Polsce pochodzą z funduszy promocji (np. dla drobiu czy mięsa wołowego).

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: „Rzeczpospolita”

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama
reklama