FarmNet OkiemRolnika Screening OK

 

14.4°C

partnerzy:

reklama
ARiMR: ponad 9 mld złotych zaliczek na kontach rolników fot. Paweł Pąk

ARiMR: ponad 9 mld złotych zaliczek na kontach rolników

Napisał  Gru 02, 2018

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że blisko 1,28 mln rolników otrzymało już zaliczki z tytułu płatności bezpośrednich za 2018 r.

Zaliczki w wysokości 70 proc. należnej kwoty są wypłacane na konta rolników od 16 października. ARiMR przypomina, ze w pierwszej kolejności otrzymują je poszkodowani przez tegoroczną suszę czy ASF.

Weź udział w sondzie!

Czy otrzymałeś już zaliczkę do dopłat za 2018 rok?

Ok. 1.3 mln rolników ubiega się w tym roku o dopłaty bezpośrednie, do końca listopada otrzymali 9.14 mld zł ł w formie zaliczek z ogólnej puli 14,8 mld zł przeznaczonych na dopłaty bezpośrednie. Pozostała część pieniędzy ma być wypłacana rolnikom sukcesywnie od 3 grudnia do czerwca 2019 r.

Agencja informuje też realizowanych obecnie płatnościach z PROW 2014-2020. Od tego roku wnioski składane są przez internet, co w założeniu miało usprawnić ich weryfikację i przyspieszanie wydawania decyzji. ARiMR podaje, że tempo ich przekazywania na konta rolników jest szybsze niż w latach ubiegłych.

822 mln zł zostało dotychczas wypłaconych przez Agencję z tytułu ONW, płatności rolnośrodowiskowych i rolno-środowiskowo-klimatycznych.

(rpf) jp

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama
reklama reklama