FarmNet OkiemRolnika Screening OK

 

14°C

partnerzy:

reklama
Polskie jabłka trafią na rynek kolumbijski? fot. Paweł Pąk

Polskie jabłka trafią na rynek kolumbijski?

Napisał  Gru 03, 2018

Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa poinformował o finalizacji procedury analizy ryzyka (PRA) dla jabłek przeznaczonych na eksport do Kolumbii, dla których zostały uzgodnione importowe wymagania fitosanitarne pomiędzy Głównym Inspektoratem Ochrony Roślin i Nasiennictwa i Kolumbijskim Instytutem Rolnictwa (ICA).

W 2019 roku w okresie zbiorów jabłek przedstawiciele ICA przeprowadzą w Polsce audyt w miejscach produkcji, pakowalniach/przechowalniach. Celem audytu jest sprawdzenie czy ustalone wymagania fitosanitarne zostały przez zainteresowane podmioty wdrożone. Jednocześnie, zgodnie z ustalonymi wymaganiami, Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa jest zobowiązany do przekazania ICA listy zarejestrowanych podmiotów do końca stycznia 2019 r.

Działania te przed wprowadzeniem jabłek na rynek kolumbijski, muszą zostać przeprowadzone zgodnie z wymaganiami importowymi Kolumbii.Główny Inspektorat w związku z powyższym, informuje zainteresowanych eksportem jabłek do Kolumbii – producentów jabłek oraz podmioty zajmujące się ich pakowaniem/przechowaniem, o terminie rejestracji, który upływa w dniu 10 stycznia 2019 r. 

Rejestracje prowadzą oddziały wojewódzkich inspektoratów ochrony roślin i nasiennictwa, które udzielą również szczegółowych informacji związanych z wymaganiami kolumbijskimi dla tego produktu.

(rpf) jp / źródło: PIORIN

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama
reklama