20.4°C

partnerzy:

reklama
Dopłaty bezpośrednie: ARIMR wypłaca pozostałą część środków fot. Paweł Pąk

Dopłaty bezpośrednie: ARIMR wypłaca pozostałą część środków

Napisał  Gru 04, 2018

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 3 grudnia przekazuje na konta rolników pozostałą część płatności do dopłat bezpośrednich do których do 30 listopada wypłacała zaliczki.

Łącznie do 30 listopada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała na konta rolników ok. 9,23 mld zł, a od 3 grudnia rozpoczęto przekazywanie pozostałej części należnych rolnikom płatności.

1,29 mln rolników otrzymało zaliczki z tytułu płatności bezpośrednich za 2018 r. Zaliczki w wysokości 70 proc. trafiały na konta rolników od 16 października. Jak przypomina Agencja w pierwszej kolejności otrzymują je poszkodowani przez tegoroczną suszę czy ASF.

W tym roku o dopłaty bezpośrednie ubiega się ponad 1,3 mln rolników. Do końca listopada otrzymali oni ok. 9,23 mld zł w formie zaliczek z ogólnej puli 14,8 mld zł przeznaczonych na dopłaty bezpośrednie. Pozostała część pieniędzy jest wypłacana rolnikom sukcesywnie od 3 grudnia do czerwca 2019 r.

ARiMR realizuje także płatności z PROW 2014-2020. Tempo ich przekazywania na konta rolników jest szybsze niż w latach ubiegłych. To m.in. efekt składania wniosków przez internet, które usprawnia ich weryfikację i przyspiesza wydanie decyzji.

Dotychczas Agencja wypłaciła z tytułu ONW, płatności rolno-środowiskowych i rolno-środowiskowo-klimatycznych oraz zalesieniowych łącznie 883 mln zł.

(rpf) jp / ARiMR

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama
reklama