fbpx
W jeden dzień akcje URSUS S.A wzrosły o ponad 37% fot. Paweł Pąk

W jeden dzień akcje URSUS S.A wzrosły o ponad 37%

Napisał  Gru 05, 2018

Wczorajszy komunikat o zmianach w zarządzie spółki URSUS S.A. okazał się pozytywnym sygnałem dla inwestorów i posiadaczy akcji spółki.

Na informacje o zmianie na stanowisku prezesa spółki URSUS S.A. bardzo pozytywnie zareagowała giełda. O tej zmianie w zarządzie spółki pialiśmy wczoraj na łamach portalu w artykule „Tomasz Zadroga nowym prezesem zarządu URSUS S.A.”.

Akcje spółki, które jeszcze o godzinie 9.00 na otwarciu notowań kosztowały 1,12 zł, pod koniec dnia – około godziny 15.30 zaczęły szybować w górę, by na zamknięciu osiągnąć cenę 1,47 zł – daje wzrost o 0,40 zł, czyli 37,38%. Jednodniowy wzrost notowań nie jest jednak w stanie odrobić ogromnej straty – jeszcze na początku roku kurs akcji URSUS S.A. wynosił ponad 4 zł. 

Wczoraj na portalu rolniczym www.okiemrolnika.pl informowaliśmy o rezygnacji ze stanowiska dotychczasowego prezesa zarządu spółki Karola Zarajczyka, który pełnił tę funkcję od 2013 roku. Jego miejsce zajął Tomasz Zadroga, w przeszłości m.in. prezes zarządu PGE oraz wiceprezes zarządu ZE PAK.

Karol Zarajczyk pozostaje w Grupie URSUS jako prezes zarządu spółki zależnej – URSUS BUS S.A. Kolejną nową osobą w zarządzie spółki URSUS S.A. jest Agnieszka Biała, która będzie pełnić funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za restrukturyzację Spółki. - W związku z trwającą obecnie restrukturyzacją przed URSUSEM stoi wiele wyzwań.

Zmiany te są jednym z elementów restrukturyzacji, którą przechodzi spółka URSUS S.A. po dużych tegorocznych spadkach i pojawieniu się problemów finansowych.

(rpf) jp

Udostępnij: