14.9°C

partnerzy:

reklama
KOWR: stypendia pomostowe dla 1000 studentów fot. Paweł Pąk

KOWR: stypendia pomostowe dla 1000 studentów

Napisał  Gru 06, 2018

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa poinformował, że w roku akademickim 2018/2019 ponad 1000 studentów otrzyma stypendia oraz możliwość udziału w warsztatach i stażach. 600 z nich to studenci I roku. Stypendium wynosi 5000 zł i jest wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 zł.

W Centrum Prasowym Foksal w Warszawie 5 grudnia br., odbyła się inauguracja XVII edycji Programu Stypendiów Pomostowych. W uroczystej gali uczestniczył Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który reprezentował Piotr Serafin, Dyrektor Generalny.

Program Stypendiów Pomostowych istnieje od 2002 roku. Powstał on w odpowiedzi na istotny problem społeczny, jakim była wyraźna dysproporcja w dostępie do studiów między młodzieżą mieszkającą na wsi i w miastach. W dotychczasowych XVI edycjach Fundatorzy przeznaczyli na stypendia pomostowe ponad 110 mln zł. Stypendia na I rok i na dalsze lata studiów otrzymało ponad 22,7 tys. studentów. W gronie tym było 16 tys. studentów I roku, a wśród nich 8 tys. wywodzących się z rodzin byłych pracowników Państwowych Przedsiębiorstw Gospodarki Rolnej – podaje KOWR w komunikacie prasowym

Najzdolniejsi studenci mogą liczyć na wsparcie podczas dalszej nauki. Mogą korzystać ze stypendiów na II, III, IV rok studiów, stypendiów językowych, stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię, stypendiów doktoranckich oraz staży w Stanach Zjednoczonych i w kraju.

Administratorem Programu jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości z Łodzi (FEP), która zarządza programem. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, następca prawny Agencji Nieruchomości Rolnych od początku istnienia Programu aktywnie w nim uczestniczy, był też jego inicjatorem wraz z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności,

W pierwszych trzech latach sfinansowano stypendia ok. 2 tys. studentów, przeznaczając na ten cel kwotę ponad 5 mln zł. Od 2005 roku ze względów ustawowych KOWR nie finansuje już stypendiów, a udziela wsparcia organizacyjnego w fazie pozyskiwania kandydatów do Programu.

Cieszę się, że KOWR uczestniczy w tak pięknym i niezmiernie ważnym przedsięwzięciu. Stypendia pomostowe umożliwiły rozwój wielu młodym ludziom. Co jest wielką korzyścią dla nich samych, ale także dla Polski zauważył Piotr Serafin, Dyrektor Generalny KOWR.

(rpf) jp / źródło: KOWR

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama