24.6°C

partnerzy:

reklama
Poinformował policję o pijanym traktorzyście fotolia

Poinformował policję o pijanym traktorzyście

Napisał  Gru 28, 2018

Na drodze wszyscy musimy zachować wzmożoną czujność - wykazał się nią świadek, zgłaszający na policję fakt, że drogą porusza się ciągnik rolniczy, którego kierowca może być pijany.

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Dlatego kiedy świadek zauważył kierującego ciągnikiem, który może być pod działaniem alkoholu o wszystkim poinformował oficera dyżurnego. Okazało się, że 44 – latek kierował ciągnikiem mając 2,7 promila alkoholu w organizmie – informuje Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Policja przypomina też, że hasło „nigdy nie jeżdżę po alkoholu” powinni znać wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Niestety niektórzy mimo spożywanego wcześniej alkoholu zasiadają za kierownicą.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast udali się we wskazaną okolicę, gdzie poruszał się podejrzany ciągnika. Kiedy zauważyli opisywany ciągnik zatrzymali go, a badanie alkomatem wykazało 2,7 promila alkoholu w organizmie prowadzącego traktor 44-latka z gminy Susz (woj. warmińsko-mazurskie, pow. iławski).

Okazało się też, że mieszkaniec gminy Susz nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. 44-latkowi postawiono zarzut jazdy pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu i już wkrótce odpowie przed sądem, do którego trafił akt oskarżenia.Reagujmy, gdy widzimy zagrożenie na drodze.

Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców – zachęca policja.

(rpf) jp / KPP Iława

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama
reklama