21.8°C

partnerzy:

reklama
Cargill finalizuje przejęcie Konspolu, polskiego przedsiębiorstwa z branży spożywczej fotolia

Cargill finalizuje przejęcie Konspolu, polskiego przedsiębiorstwa z branży spożywczej

Napisał  Sty 03, 2019

Cargill poinformował i wzmocnieniu swojej pozycji w branży drobiarskiej na terenie Europy i przejęciu polskiej grupy Konspol. Do Cargillu przejdzie ponad 1 700 pracowników.

Transakcja, o której informowano we wrześniu, a sfinalizowana pod koniec grudnia, rozszerza działalność spółki Cargill w branży drobiarskiej oraz zwiększa ofertę produktów z mięsa drobiowego dla konsumentów na całym świecie.

Na mocy porozumienia Cargill nabył 100% udziałów w spółce Konspol Holding Sp. z o.o. z siedzibą w Nowym Sączu, a także pełen asortyment jej produktów, w tym marki własne oraz prywatne. Cargill pozyska również nową bazę klientów i dostawców.

- Połączenie przedsiębiorstw Konspolu i Cargill Global Poultry zwiększa możliwości ekspansji na rynkach europejskich i światowych – powiedział Chris Langholz, prezes Cargill Global Poultry - Konspol jest spółką szczególną, pragniemy kontynuować jej 40-letnią historię sukcesów oraz zapewnić, że jej dalsza działalność prowadzona będzie w zgodzie z wartościami, dzięki którym Cargill odnosi sukcesy.

W ramach przejęcia Cargill nabędzie należącą do Konspolu mieszalnię pasz, pięć ferm broilerów oraz dwa kompleksy przetwórstwa drobiu. Przejęcie zwiększa moce produkcyjne i możliwości eksportowe Cargilla oraz zbliży Cargill do obecnych klientów, aby oferować im rozszerzony portfel produktów z mięsa drobiowego.

- Cargill to firma o ogromnym dorobku i globalnym zasięgu. Jest jednak przedsiębiorstwem prywatnym i pozostaje w rękach rodziny. W trakcie negocjacji miałem okazję przekonać się, że podzielamy wiele wartości. Jestem przekonany, że to najlepsza gwarancja przyszłości KONSPOLU, który, wraz z rodziną, rozwijam od niemal 40 lat - mówi Kazimierz Pazgan, założyciel Grupy KONSPOL.

– Cargill z radością powita ponad 1 700 pracowników Konspolu, których przejście do Cargilla spowoduje wzrost liczby jego pracowników w Polsce do ponad 3 400. Cargill Global Poultry zatrudnia obecnie ponad 35 000 pracowników w 14 krajach – informuje spółka w komunikacie.

(rpf) jp / informacja prasowa Konspol

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama