Mazurskie AGRO SHOW w Ostródzie po raz piąty fot. Paweł Pąk

Mazurskie AGRO SHOW w Ostródzie po raz piąty

Napisał  Sty 08, 2019

Tegoroczna wystawa odbędzie się w dniach od 9 do 10 lutego. Tak jak w poprzednich latach podczas wystawy, w przededniu sezonu, zostanie zaprezentowana najnowsza oferta maszyn i urządzeń rolniczych.

– Na wystawie obecni będą wszyscy czołowi dystrybutorzy z regionu północno-wschodniej Polski, którzy na swoich stoiskach pokażą maszyny i urządzenia krajowych i zagranicznych marek. Pierwsza edycja wystawy miała miejsce w 2015 roku. Zarówno dla organizatora jak i dla wystawców był to wielki znak zapytania, czy wystawa w zaproponowanej formule i terminie przyjmie się w regionie – informuje PIGMiUR, który jest organizatorem imprezy – organizacja wystawy okazała się strzałem w dziesiątkę. Od pierwszej edycji mamy do czynienie z ogromnym zainteresowaniem ze strony wystawców i rolników, którzy licznie przybywają na wystawę z województwa warmińsko-mazurskiego oraz z regionów ościennych.

Wystawa MAZURSKIE AGRO SHOW powstała właśnie z myślą o rolnikach z północno-wschodniej Polski. Obecnie jest miejscem nie tylko do zapoznania się z kompleksową ofertą maszyn, ale również do dokonania zakupów przez przybyłych na imprezę rolników, tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu.

– Wystawa cały czas się rozwija. Od samego początku z edycji na edycję notujemy wzrost liczby firm wystawiających się na imprezie oraz wzrost wynajętej powierzchni wystawienniczej. Ubiegłoroczna wystawa odbyła się w największych halach obiektu Expo Mazury i pomieściła stoiska 230 firm. Jest to rekordowy wynik i lepszy od poprzedniego o niemal 10%. Piąta edycja pod tym względem też zanosi się na rekordową. Dodam tylko, że rok temu wystawę odwiedziło 41 336 osób - mówi Michał Spaczyński wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

MAZURSKIE AGRO SHOW 2019 to nie tylko wystawa maszyn i urządzeń rolniczych. Swoje oferty zaprezentują także firmy nasienne, przedsiębiorstwa nawozowe, prasa branżowa, organizacje rolnicze oraz inne podmioty i instytucje związane z branżą rolną. Na wystawie swoje miejsce będą miały również punkty doradcze Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz innych agencji rządowych związanych z rolnictwem.

Dla rolników będzie to zatem okazja, by uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące branży, szczególnie w kwestii dotacji unijnych. MAZURSKIE AGRO SHOW to profesjonalna płaszczyzna prezentacji maszyn i urządzeń dla rolnictwa oraz nowych rozwiązań dedykowanych branży. Podczas najbliższej edycji, tradycyjnie już największą powierzchnię wystawienniczą zajmą ekspozycje maszyn i urządzeń rolniczych i to one będą największą atrakcją wystawy.

(rpf) jp / PIGMiUR

Skomentuj

reklama reklama

Ogłoszenia