4.2°C

partnerzy:

reklama
AgroUnia: 11 styczna nastąpi mobilizacja środowiska rolniczego fot. AgroUnia

AgroUnia: 11 styczna nastąpi mobilizacja środowiska rolniczego

Napisał  Sty 10, 2019

– W całym kraju pokazujemy sobie nawzajem, że jesteśmy. Spotykamy się na ulicach, drogach, placach. Pieszo, autami, traktorami – czytamy na profilu Facebook Wspólnoty Konsumentów i Rolników AgroUnia.

– Ważne żebyśmy zaczęli się liczyć i widzieli że jest nas siła - wtedy i z nami będą się liczyć. Jutro mobilizuje się AgrouUnia, ale też rolnicy jeszcze niezrzeszeni, którzy też poczuli potrzebę działania – czytamy dalej.

Dziś odbył się protest rolników w Warszawie z liderem rolników Michałem Kołodziejczakiem na czele. Protesujący pojawili się po południu pod MRiRW i siedzibą Krajowej Rady Izb Rolniczych w Warszawie, gdzie m.in. zerwali z bydynku szyld tej organziacji i przynieśli betonową płytę mającą symbolizaować skostniałą strukturę polityki rolnej w Polsce. Spotkanie prezesa KRiR z ministrem Ardanowskim sprzed kilku dni nazwali fasadowym.

Protestujący wzywali też do rozliczenia 35 milionów złotych finansowania, które KRIR otrzymuje każdego roku z państwowej kasy, czyli z podatków płaconych przez wszystkich obywateli. O spotkaniu prezesa Szmulewicza z KRIR i ministra Ardanowskiego pisaliśmy w artykule o wycofaniu się Izb z planowanego protestu: Samorządy rolnicze odwołały protest planowany na 10 stycznia

Z informacji podanych przez AgroUnię na Facebooku, wynika, że rolnicy będą protestować jutro na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Wielkopolsce, Podlasiu, w Łódzkiem, na Warmii, Dolnym Śląsku oraz Kujawach.

– To nie będzie protest, bardziej manifestacja potrzeby pracy na rzecz rolnictwa. Zachęcamy ministra rolnictwa aby wykazał się przed nami, żeby zaczął sprawnie wykonywać swoją pracę i korzystać umiejętnie z narzędzi administracyjnych które są w jego dyspozycji – nawołuje AgroUnia – z przyjemnością będziemy organizować mu wiece poparcia. Najpierw niech zasłuży. Póki co punktuje u nas bardzo kiepsko – dodają przedstawiciele AgroUnii.

Na temat sytuacji polskich rolników rozmawialiśmy pod koniec minionego roku z Michałem Kołodziejczakiem w artykule pod tytułem: Sytuacja nie jest zła. Jest tragiczna. Z kolei o zapowiadanych na początek roku strajkach rolniczych pisaliśmy w artykule: Zorganizujemy strajk, który udowodni siłę rolników

(rpf) jp

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail