23.2°C

partnerzy:

reklama
Znamy rolnika roku Pomorza i Kujaw 2018 fot, MRiRW

Znamy rolnika roku Pomorza i Kujaw 2018

Napisał  Sty 15, 2019

Tytuł „Rolnik roku Pomorza i Kujaw” przyznawany jest już od 16 lat. Nominacje oraz zwycięzców wybiera kapituła konkursu na wniosek najważniejszych organizacji rolniczych, hodowlanych oraz instytucji związanych z rolnictwem i jednostek samorządu lokalnego. 

Tradycyjnie już gala konkursu odbyła się w sobotę 12 stycznia w Filharmonii Pomorskiej  im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. W tym roku laureatami konkursu w poszczególnych konkursu zostali:

Kategoria: produkcja roślinna
Państwo Iwona i Sławomir Humańscy -  Rabinowo (powiat włocławski)
Państwo Ewa i Mariusz Ziemniak ze Strzelce (powiat mogileński)

Kategoria: produkcja zwierzęca
Państwo Zofia i Roman Borkowscy - Słupy Duże (powiat aleksandrowski)
Państwo Danuta i Ryszard Błaszkiewicz - Rakowo (powiat rypiński)

Kategoria: mleczarstwo i produkcja mleka
Państwo  Joanna i Marek Kaźmierczak - Wójcin (powiat żniński)
Państwo Karolina i Maciej Latos - Stronno (powiat bydgoski)
Państwo Anna i Mariusz Wróblewscy - Ryńsk (powiat wąbrzeski)

− Są tutaj dobre ziemie, ale to Wasza zasługa, że rolnictwo ma tutaj silna pozycję, że jest rolnictwem nowoczesnym, wydajnym i towarowym. Tym bardziej smakuje zwycięstwo w tak doborowym towarzystwie – mówił Jan Krzysztof Ardanowski podczas uroczystości wręczenia nagród w konkursie Rolnik Pomorza i Kujaw.

– To Wy tworzycie elitę polskiego rolnictwa. Wasz przykład, Wasz sukces jest inspiracją dla następnych. Jestem przekonany, że wykorzystacie nowe możliwości i dalej będziecie budować silne, polskie rolnictwo – powiedział minister gratulując rolnikom zdobytych laurów i życząc sukcesów w realizacji planowanych przedsięwzięć.

Minister podkreślił swój związek z rolnictwem oraz z ziemią kujawsko-pomorską, z której pochodzi. – Jestem jednym z Was, nie tylko z racji wywodzenia się z tych stron, ale także i przede wszystkim, bo jestem rolnikiem, który czasowo został oddelegowany do innej pracy.

Podczas gali w obecności ministra rolnictwa wręczono odznaczenia Prezydenta RP, resortu rolnictwa i kilku organizacji i instytucji rolniczych.

(rpf) jp / MRiRW

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama