10.3°C

Polsko-litewskie rozmowy o handlu świniami fot. Paweł Pąk

Polsko-litewskie rozmowy o handlu świniami

Napisał  Sty 15, 2019

– Celem spotkania polskiego głównego lekarza weterynarii Pawła Niemczuka oraz dyrektora Państwowej Komisji ds. Żywności i Weterynarii na Litwie Dariusa Remeika było przeanalizowanie wymogów i warunków dwustronnego handlu żywymi świniami – informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Tematem dyskusji było stosowanie środków kontrolnych i zapobiegawczych związanych z występowanie Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) w obu krajach. Rozmawiano też o wymogach technicznych dotyczących handlu trzodą chlewną z regionów objętych ograniczeniami w związku z ASF.

Jak podaje MRiRW, szefowie służb weterynaryjnych obu krajów zgodnie stwierdzili, że jest konieczne zaostrzenie technicznych wymagań kontrolnych i usprawnienia mechanizmów wymiany informacji między Litwą i Polską.

Podczas zbliżających się targów Gruene Woche (Zielony Tydzień) w Berlinie, odbędzie się spotkanie ministrów rolnictwa Polski i Litwy, jak informuje MRiRW – rozmowy szefów weterynarii obu krajów miały charakter przygotowawczy przed spotkaniem szefów resortów rolnictwa obu krajów.

(rpf) jp

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama