26.5°C

partnerzy:

reklama
Polsko-litewskie rozmowy o handlu świniami fot. Paweł Pąk

Polsko-litewskie rozmowy o handlu świniami

Napisał  Sty 15, 2019

– Celem spotkania polskiego głównego lekarza weterynarii Pawła Niemczuka oraz dyrektora Państwowej Komisji ds. Żywności i Weterynarii na Litwie Dariusa Remeika było przeanalizowanie wymogów i warunków dwustronnego handlu żywymi świniami – informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Tematem dyskusji było stosowanie środków kontrolnych i zapobiegawczych związanych z występowanie Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) w obu krajach. Rozmawiano też o wymogach technicznych dotyczących handlu trzodą chlewną z regionów objętych ograniczeniami w związku z ASF.

Jak podaje MRiRW, szefowie służb weterynaryjnych obu krajów zgodnie stwierdzili, że jest konieczne zaostrzenie technicznych wymagań kontrolnych i usprawnienia mechanizmów wymiany informacji między Litwą i Polską.

Podczas zbliżających się targów Gruene Woche (Zielony Tydzień) w Berlinie, odbędzie się spotkanie ministrów rolnictwa Polski i Litwy, jak informuje MRiRW – rozmowy szefów weterynarii obu krajów miały charakter przygotowawczy przed spotkaniem szefów resortów rolnictwa obu krajów.

(rpf) jp

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama
reklama