17.3°C

partnerzy:

reklama
reklama
Zamość: Odpowiedzą za fikcyjne przeglądy ciągników rolniczych i innych pojazdów fot. Paweł Pąk

Zamość: Odpowiedzą za fikcyjne przeglądy ciągników rolniczych i innych pojazdów

Napisał  Sty 15, 2019

Policjanci z Zamościa w wyniki prowadzonych działań doprowadzili do ujawnienia procederu poświadczenia nieprawdy co do faktu przeprowadzenia badań technicznych pojazdów. 

– Trzej diagności usłyszeli łącznie 26 zarzutów poświadczenia nieprawdy co do faktu przeprowadzenia badań technicznych pojazdów. Mężczyźni z jednej z zamojskich stacji kontroli pojazdów brali pieniądze za rzekomo przeprowadzane badanie techniczne pojazdów, ale w rzeczywistości żadnej kontroli aut nie dokonywali – informuje KWP w Lublinie.

W mijającym tygodniu trzem pracownikom jednej z zamojskich stacji kontroli pojazdów uprawnionym do wystawienia dokumentów świadczących o ważności badań technicznych, przedstawiono zarzuty poświadczenia nieprawdy „co do okoliczności mającej znaczenie prawne”.

Trzej mężczyźni w wieku 43, 58 i 65-lat pracujący w jednej z zamojskich stacji kontroli pojazdów podejrzewanych jest o dokonywanie potwierdzeń przeprowadzenia fikcyjnych badań technicznych samochodów osobowych, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów w zamian za otrzymanie korzyści majątkowej. Okazało się, że w rzeczywistości badania takie nie zostały przeprowadzane.

Łącznie 26 czynów dotyczą prokuratorskie zarzuty, sprawa dotyczy okresu od czerwca do października 2017 roku. Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi za urzędowe poświadczeniem nieprawdy co do okoliczności mającej znaczenie prawne. Nawet osiem lat kary więzienia grozi za ten czyn, jeśli miał związek z korzyścią majątkową. Za samo przyjęcie łapówki czyli korzyści majątkowej lub osobistej można trafić do więzienia nawet na 10 lat.

(rpf) jp / KWP Lublin

reklama reklama